Forum Pod Mosteczkiem Strona Główna Pod Mosteczkiem
Forum PodMosteczkowiczów
 
 POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Jak wstawić obrazek na forum?
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Pod Mosteczkiem Strona Główna -> Książka zażaleń
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Marzycielka Niepoprawna
Forumowa Entuzjastka
Forumowa Entuzjastka


Dołączył: 06 Sie 2008
Posty: 735

PostWysłany: Pon Sty 26, 2009 22:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli chodzi o IrfanView to sprawa jest bardzo prosta.

1. Zainstalować program IrfanView z netu.
2. Otworzyć zdjęcie wymagające odchudzenia za pomocą IrfanView.
3. Z zakładki "Image" wybrać Resize/resamble.
4. Rozwinąć "New size" i wybrać rozmiar i zatwierdzić Ok. Ja zazwyczaj wybieram 800x600.
5. Z zakładki "File" wybrać "Save as...". Zapisać pod nową nazwą albo w innym folderze, żeby nie zmarnować sobie zdjęcia. I tak otrzymujemy zdjęcie odchudzone w stopniu znacznym. A potem już wg wskazówek ADeeMu: wrzucić zdjęcie na Imageshack itd.

Powodzenia Smile
_________________
"Może i siedzę tu, w domu spokojnej starości Rose Terrace, ale myślami jestem w kawiarni Whistle Stop, przed talerzem smażonych zielonych pomidorów." Cleowa Threadgoode, czerwiec 1986


Ostatnio zmieniony przez Marzycielka Niepoprawna dnia Pon Sty 26, 2009 22:20, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama






Wysłany: Pon Sty 26, 2009 22:18    Temat postu:

Powrót do góry
Cichy
Starszy Barowy
Starszy Barowy


Dołączył: 01 Paź 2008
Posty: 373

PostWysłany: Pon Sty 26, 2009 22:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I w ten sposób pomalutku zanalizujemy wszystkie systemy operacyjne i przegladarki a watek ten stanie się potężna bazą wiedzy, z tym ze to chyba kwestia przeglądarki. A co do Visty to mogę Ci ją oddać nie masz czego żałowac ja niestety jestem zmuszony z niej korzystać.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ADeeM
Forumowy Inkwizytor
Forumowy Inkwizytor


Dołączył: 04 Sie 2008
Posty: 1004

PostWysłany: Pon Sty 26, 2009 22:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dokładnie o to mi chodziło. Dzięki za pomoc. Smile
_________________
Nikt nie spodziewa się Hiszpańskiej Inkwizycji! Nasza główna metoda to zaskoczenie. Zaskoczenie i strach. To dwie metody. Strach, zaskoczenie i bezwzględna skuteczność - trzy metody. Strach, zaskoczenie, bezwzględna skuteczność i niemalże fanatyczne oddanie papieżowi. Cztery.. Nie! Wśród naszych metod... Wśród naszych metod są takie elementy jak strach, zaskoczenie... Wejdziemy jeszcze raz...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
szalonystefan
PodMosteczkowy Nowicjusz
PodMosteczkowy Nowicjusz


Dołączył: 19 Paź 2008
Posty: 11

PostWysłany: Nie Mar 22, 2009 17:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale to wszystko skomplikowane Razz A filmy można umieszczać?? Czy podawać link np. do youtube?? POZDRO
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
ADeeM
Forumowy Inkwizytor
Forumowy Inkwizytor


Dołączył: 04 Sie 2008
Posty: 1004

PostWysłany: Nie Mar 22, 2009 18:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szalonystefan napisał:
Ale to wszystko skomplikowane Razz A filmy można umieszczać?? Czy podawać link np. do youtube?? POZDRO

Moim zdaniem lepszy byłby link, co oczywiście nie znaczy, że zamieszczony film będzie usunięty (o ile nie łamie regulaminu Wink).
_________________
Nikt nie spodziewa się Hiszpańskiej Inkwizycji! Nasza główna metoda to zaskoczenie. Zaskoczenie i strach. To dwie metody. Strach, zaskoczenie i bezwzględna skuteczność - trzy metody. Strach, zaskoczenie, bezwzględna skuteczność i niemalże fanatyczne oddanie papieżowi. Cztery.. Nie! Wśród naszych metod... Wśród naszych metod są takie elementy jak strach, zaskoczenie... Wejdziemy jeszcze raz...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Biały
PodMosteczkowy Bywalec
PodMosteczkowy Bywalec


Dołączył: 30 Paź 2008
Posty: 184
Skąd: Warszawa Bemowo Jelonki Płd./ Chrzanów

PostWysłany: Sro Lut 24, 2010 10:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja pitole nic nie kumam !!

Ciekawy jestem czy Basia chwyciła o co cho !! Mnie głowa jedynie zabolała Sad
_________________
Maciej S.T. Bartosiak vel Biały
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ADeeM
Forumowy Inkwizytor
Forumowy Inkwizytor


Dołączył: 04 Sie 2008
Posty: 1004

PostWysłany: Sro Lut 24, 2010 11:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Biały, no to spróbuję bardziej łopatoligicznie Wink Na forum niemożna "wgrywać" zdjęć,a jedynie zamieszczać "podgląd" zdjęć umieszczonych już w sieci. Dlatego aby umieścić zdjęcie na forum musi ono istnieć fizycznie na jakimś serwerze/stronie. Jeśli chcesz umieścić zdjęcie tylko na potrzeby forum możesz skorzystać z serwisów do tego przeznaczonych. Ja polecam wspomniany http://www.imageshack.us/ pomimo jego kilku wad. Ale równie dobrze mogą to być zdjęcia z flickra, fotki, naszej klasy, itp.
Kiedy już zdjęcie zostanie "wgrane" na jakiś serwer trzeba uzyskać do niego bezpośredni adres (na ImageShack jest to adres z okienka "Direct") co zostało opisane w punkcie 2. mojego posta na poprzedniej stronie. Reszta w sumie też, więc nie będę powtarzał tego samego skoro nic nowego do wątku nie wniosę.

Może ewentualnie ktoś inny mnie jeszcze wspomoże w pomocy, bo być może myślę zbyt schematycznie i moje tłumaczenie rzeczywiście jest niezbyt zrozumiałe.
_________________
Nikt nie spodziewa się Hiszpańskiej Inkwizycji! Nasza główna metoda to zaskoczenie. Zaskoczenie i strach. To dwie metody. Strach, zaskoczenie i bezwzględna skuteczność - trzy metody. Strach, zaskoczenie, bezwzględna skuteczność i niemalże fanatyczne oddanie papieżowi. Cztery.. Nie! Wśród naszych metod... Wśród naszych metod są takie elementy jak strach, zaskoczenie... Wejdziemy jeszcze raz...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Biały
PodMosteczkowy Bywalec
PodMosteczkowy Bywalec


Dołączył: 30 Paź 2008
Posty: 184
Skąd: Warszawa Bemowo Jelonki Płd./ Chrzanów

PostWysłany: Sro Lut 24, 2010 11:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Biały napisał:
Ja pitole nic nie kumam !!

Ciekawy jestem czy Basia chwyciła o co cho !! Mnie głowa jedynie zabolała Sad


Dlatego wrzucę na picasso i zostawie linka Rolling Eyes Idea Idea

Misiu ty sie tak nie denerwuj, wyprzedziłeś mnie z postem Exclamation Exclamation
_________________
Maciej S.T. Bartosiak vel Biały
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ADeeM
Forumowy Inkwizytor
Forumowy Inkwizytor


Dołączył: 04 Sie 2008
Posty: 1004

PostWysłany: Sro Lut 24, 2010 11:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Biały napisał:
Dlatego wrzucę na picasso i zostawie linka Rolling Eyes Idea Idea

Misiu ty sie tak nie denerwuj, wyprzedziłeś mnie z postem Exclamation Exclamation


Biały, to jak będziesz wstawiał link do zdjęcia wstaw go w ten sposób:

[img]http://adres_obrazka[/img]

a obrazek będzie widoczny na forum (tylko nie za duży - max. wymiary w regulaminie są). Dokładnie o to chodziło, aby na forum umieścić jedynie link w znacznikach [img].

Ja się nie denerwuję, tylko pomóc się staram jak umiem Wink
_________________
Nikt nie spodziewa się Hiszpańskiej Inkwizycji! Nasza główna metoda to zaskoczenie. Zaskoczenie i strach. To dwie metody. Strach, zaskoczenie i bezwzględna skuteczność - trzy metody. Strach, zaskoczenie, bezwzględna skuteczność i niemalże fanatyczne oddanie papieżowi. Cztery.. Nie! Wśród naszych metod... Wśród naszych metod są takie elementy jak strach, zaskoczenie... Wejdziemy jeszcze raz...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Marzycielka Niepoprawna
Forumowa Entuzjastka
Forumowa Entuzjastka


Dołączył: 06 Sie 2008
Posty: 735

PostWysłany: Sro Lut 24, 2010 12:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rozumiem, że Puffy są warte wzmożonego wysiłku intelektualnego, jakim jest przebrnięcie przez instrukcję wstawiania obrazków Smile))
_________________
"Może i siedzę tu, w domu spokojnej starości Rose Terrace, ale myślami jestem w kawiarni Whistle Stop, przed talerzem smażonych zielonych pomidorów." Cleowa Threadgoode, czerwiec 1986
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Biały
PodMosteczkowy Bywalec
PodMosteczkowy Bywalec


Dołączył: 30 Paź 2008
Posty: 184
Skąd: Warszawa Bemowo Jelonki Płd./ Chrzanów

PostWysłany: Sro Lut 24, 2010 14:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rafał mi i tak nie pomożesz - szybciej byłoby się umówić na kawę i abyś mi to pokazał - bo w ten sposób to i tak nie zrozumiem choćby to było proste jak obsługa cepa

Mam nadzieję że taka forma jest ok

http://podmosteczkiem.phorum.pl/viewtopic.php?t=145
_________________
Maciej S.T. Bartosiak vel Biały
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama






Wysłany: Sro Lut 24, 2010 14:14    Temat postu:

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Pod Mosteczkiem Strona Główna -> Książka zażaleń Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Pod Mosteczkiem  

To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group